O nás

Když jsme se na jaře roku 2016 setkali s produkty Alepia®, byla to ´láska na první pohled´, souzněli jsme s myšlenkou, že i v dnešní době lze vyrábět kvalitní přírodní produkty, které nám neubližují. Po tom, co jsme mýdla, oleje a další vyzkoušeli na vlastní kůži, byli jsme kvalitou naprosto unešeni. Nakonec jsme si prohlédli celou výrobu přímo ve Francii a měli jsme jasno!! Produkty Alepia® by neměly chybět v žádné domácnosti ani u nás.

K naší velké radosti máme rok 2018 a je to tady..... Alepia CZ s.r.o. se stává výhradním dovozcem ( pro maloobchod i velkoobchod ) produktů Alepia® do České republiky, a vy se tak můžete těmito mýdly, krémy, oleji nechat hýčkat.

Alepia aneb příběh mýdla........Vznik prvního mýdla se datuje více než 3000 let zpátky do syrského města Aleppo, kde se od té doby předávala receptura čistě přírodních mýdel z otce na syna a po generace se udržela tato tradiční výroba dodnes. Aleppská mýdla jsou po celém světě velmi vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu a způsob výroby. Základem jsou přírodní oleje ( především vavřínový a olivový ), bez nutnosti použít aditiva, palmový olej a další složky, které dnes běžně nalézáme v kosmetice a které škodí jak našemu zdraví, tak i přírodě kolem nás.

Velký odborník, mistr mýdlař, pan Harastani, denně vaří mýdlo tradičně - ve velkých hrncích ( tato fáze trvá tři dny ), pak mýdlo schne dva dny ve formách a následně je ručně rozkrájeno a označeno. Takto čeká 6 - 9 měsíců ( podle typu ) na dozrání. Je to celkem dlouhá doba,že....no, všechno dobré chce prostě svůj čas.

Pojďme společně vstříc přírodě a využijme její sílu pro krásu a zdraví celé rodiny. Žádný z produktů neobsahuje látky, jako jsou ropné produkty, umělé konzervanty, barviva, rozpouštědla, parfémy, parabeny, EDTA, .…takže jsou vhodné i pro děti a ty z vás, které trápí alergie či velmi citlivá pleť.

 

IMG_20180424_111550_resized_20180429_042001958   IMG_20180424_112034_resized_20180429_042000620   IMG_20180424_112621_resized_20180429_042001566   mýdla fotka   1

Jak to všechno začalo: Za vznikem  Alepia® stojí setkání dvou mužů v roce 2006. Jedním z nich je  Dr. Constantini  (zakladatel Alepia®) a druhým H. Harastani (mistr ve výrobě mýdel a specialista na tučné báze v syrském městě Aleppo).  První setkání se, díky jejich společnému nadšení a respektu vůči člověku a přírodě, přeměnilo na opravdové přátelství.  

Spojili tisíciletou tradiční výrobu s moderními vědeckými metodami, aby tak získali tu nejlepší kvalitu: tradiční aleppská mýdla s různým obsahem vavřínového oleje, šampóny bez chemických detergentů, tekutá mýdla, pleťové krémy s výtažky z rostlin….

Za účelem garance nejvyšší kvality a bezpečnosti produktů spolupracuje Alepia® také s externími laboratořemi kvůli bezpečnostním testům, efektivitě a také mikrobiologickým a dermatologickým testům.


Kvůli válce v Sýrii se výrobce mýdel H. Harastani  přidal časem k firmě ve Francii, kam byla výroba převážně přesunuta. Mýdla jsou tak vyráběna přímo mistrem samotným.

Vývoj jde neustále kupředu, a my vám s radostí budeme představovat další kvalitní přírodní produkty.