Bio

COSMETIQUE BIO - CHARTE COSMEBIO

Cosmebio je největší francouzská asociace sdružující více než 350 francouzských i zahraničních společností zabývajících se přírodní a bio kosmetikou. Podmínky pro udělení certifikace vydávané touto společností vycházejí ze standardů francouzské kontrolní organizace Ecocert.

Přírodní certifikát COSMETIQUE BIO - CHARTE COSMEBIOPřírodní certifikát COSMETIQUE BIO - CHARTE COSMEBIO

Základní cíle se začaly formovat okolo roku 2000 jako reakce na rozvoj trendu přírodní kosmetiky s cílem zajistit spotřebiteli skutečnou kvalitu a záruku opravdové ekologičnosti produktů. V říjnu roku 2001 byla vydána listina (francouzsky la Charte) „Cosmétique Ecologique et Biologique“ – Ekologická a bio kosmetika, která definovala hlavní zásady a principy pro přírodní kosmetiku. 

Hlavní podmínkou je, že produkt musí obsahovat minimálně 95% složek přírodního původu. Dále se certifikace dělí podle množství surovin v bio kvalitě, tedy pocházejících z ekologického zemědělství.

   1. Ochranná známka Cosmebio BIO

Zelená známka zaručuje, že:

Minimálně 95 % složek z celkového složení je z přírodních surovin nebo přírodního původu. Minimálně 95 % z použitých rostlinných složek je v kvalitě BIO. Minimálně 10 % z celkového složení je v kvalitě BIO (pochází z ekologického zemědělství).


     2. Ochranná známka Cosmebio ECO 

  Modrá známka garantuje, že:

Minimálně 95 % složek z celkového složení je z přírodních surovin nebo přírodního původu. Minimálně 50 % z použitých rostlinných složek je v kvalitě BIO. Minimálně 5 % z celkového složení je v kvalitě BIO (pochází z ekologického zemědělství).

Produkty označené logem Cosmebio nesmí obsahovat ropné deriváty (paraffinum liquidum, silikony, PEG deriváty), syntetické konzervanty (parabeny), geneticky modifikované suroviny, syntetická barviva a parfemace a produkty nesmí být vyráběny způsobem, který by byl nešetrný k přírodě. Zakázáno je také užívání ionizujícího záření.

http://www.cosmebio.org/

 

zdroj: https://encyklopedie.biooo.cz/certifikaty/cosmetique-bio---charte-cosmebio/?