Cosmos certifikát

 

COSMOS

Tento evropský standard pro přírodní a bio kosmetiku vstoupil v platnost koncem roku 2014. Na jeho tvorbě se podíleli nejvýznamnější evropské certifikační společnosti ( za Německo společnost BDIH, za Británii Soil Associaton, francouzský Ecocert a Cosmebio, italská ICEA a belgická společnost Eco Garantie) se záměrem sjednotit stávající standardy pro přírodní a bio kosmetiku v jeden nadnárodní. U produktů označených jednou ze dvou ochranných značek (Cosmos natural, Cosmos organic) má spotřebitel jistotu, že splňují standardy pro nejvyšší možnou kvalitu.

Přírodní certifikát Cosmos

 

Nové přísné standardy poskytují dvě úrovně certifikace, Cosmos Natural a Cosmos Organic

Podmínkou pro získání obou typů certifikátů je dodržení podmínek daných Cosmos standardem, jež zahrnují jak požadavky na složení, tak i pravidla pro výrobu - důraz je kladen na úspornou a šetrnou výrobu a na recyklovatelnost obalových materiálů.

Co se týče složení, ani na jedné úrovni certifikace nesmí produkt obsahovat chemické látky, jako jsou například ropné deriváty, geneticky modifikované suroviny, parabeny ani ftaláty. Úroveň Cosmos Organic navíc musí obsahovat 95 % bio surovin s původem v organickém zemědělství a těchto 95 % musí navíc tvořit alespoň 20 % z váhy celkového produktu.

Pokud produkt certifikovaný jednou z evropských certifikovaných společností splní zároveň standardy Cosmos, umisťuje se příslušná úroveň certifikace ve formě nápisu pod logo dané certifikační společnosti.

http://www.cosmos-standard.org/

 

zdroj: https://encyklopedie.biooo.cz/certifikaty/cosmos/?