Přirozeně zdravé a krásné vlasy s metodou NO-POO – tak by se dal shrnout cíl šetrnější péče o vlasy formou NO-POO, tedy bez běžných šampónů, obsahujících chemii. Jemnější péče přinese vlasům víc zdraví a lesku, tedy jejich přirozené krásy. Cesta může být trnitá, ale výsledky za to stojí.

 

 

Proč je vytrvalost u metody NO-POO důležitá

Po letech používání nejrůznější ksometiky jsme pohodlní. S klasickým šampónem si vlasy umyjeme rychle a účinně. Co však už nevnímáme, že chemie obsažená v šampónech, na jednu stranu zvyšuje jejich mycí účinnost a vliv na vlasy, na druhou stranu však vlasům i pokožce škodí. Narušuje strukturu, toxiny se dostávají do kůže. Problémy pak řešíme další kosmetikou s chemií uvnitř. Ze začarovaného kruhu k přírodní péči vede jediná cesta. Vydržet a nevzdat se ani když se vlasy víc mastí, počet lupů se zvýšil, pocit čistoty není takový, na jaký jsme zvyklí apod. Tato nezbytná detoxikace vlasů a pokožky je součástí při přechodu na šetrné mytí vlasů metodou NO-POO.

Čím si můžete vlasy mýt při využívání NO-POO

Možností šetrné péče je více. Nejradikálnějším mycím prostředkem je voda bez čehokoli jiného. Ovšem není to cesta pro každého. Pokud jste bezšampónovou metodu zkoušeli před lety, možná vás výsledky odradily, stejně jako nás. Mastné vlasy, pocit neumytých vlasů i po mnoha umytí apod.

Další prostředky už mají trošku vyšší účinek, i když můžou působit podobně. Hlavně zpočátku. Často doporučovaný je jablečný ocet, který odmašťuje. Využít můžete také jedlou sodu, citron. Doporučovaný je marocký jíl nebo žitná mouka bez otrub. Vejce nebo samotný žloutek také sklízí úspěchy. Ale pozor na pečlivé vymývání. Zvlášť vejce by při rozkladu nevábně páchlo.

Pokud chcete trávit mytím vlasů minimum času, užít si co nejvíc pohodlí a přitom ctít zásady NO-POO, tedy šetrné mytí vlasů bez chemie, jsou vám k dispozici suché šampóny a NO-POO šampóny ze směsí bylinek.

Šetrné NO-POO šampóny ze směsí bylinek

Bylinky nám pomáhají dlouhá tisíciletí. Využíváme je pro zdraví i krásu. Mají spoustu skvělých účinků. A když je smícháte v pečlivě promyšlené kombinaci, umí znásobit své schopnosti a jejich vliv je někdy až zázračný. NO-POO šampóny neobsahují žádnou chemii, jen pečlivě vybrané byliny a směsi, kvalitní oleje, kdy každý má svou specializaci. Například olej z černého kmínu využívali už ve starém Egyptě faraonové. Olej z černého kmínu desinfikuje, aktivuje a posiluje imunitu, hojení buněk… Obzvlášť pro poškozenou kůži a vlasy je ideálním spojencem. A především je vhodný pro všechny typy vlasů.