Povídání o aleppském mýdle

Aleppské mýdlo - co si o něm ještě můžeme povědět. 

Tak třeba to, že je velmi vhodné nejen na normální, ale také na problematickou pokožku. Je to především díky jeho složení, a tím je olivový a vavřínový olej. Oba tyto oleje pleť přirozeným způsobem opečovávají, hydratují do hloubky a tím vlastně také napomáhají hojení akné či zmírňují jakékoliv ekzémy. 

Použijeme ho na obličej, celé tělo, a dokonce klidně i na vlasy. Díky svým hojivým účinkům snižují výskyt lupů. 

Aleppské mýdlo má také svou specifickou - a nutno říct že velmi návykovou  - vůni. První setkání s ním probíhá většinou takto - "jéé, to příjemně voní!" a nebo takto  - "no fuj, to smrdí" . Ale dlužno říct, že všichni ti, kterým napoprvé úplně nevonělo jej kupují stále dokola a nedají na něj dopustit. Prostě je to návykové mýdlo. Ale samozřejmě pro lidi, kteří milují voňavá  mýdla, jsou k dispozici také mýdla s obsahem přírodních vůní. 

Olivový olej vaši pleť zvláční, hydratuje a celkově pěstí. Protože má detoxikační a také antioxidační účinky, zpomaluje  tím stárnutí pleti a také udržuje její elasticidu. 

Že vavřínový olej má antiseptické, dezinfekční a celkově hojivé účinky, to věděli lidé už od pradávna. Čím více se tohoto oleje oleje při výrobě použije, tím více se jeho blahodárné účinky stupňují. Pokud ale s tímto mýdlem začínáme, doporučuje se začít s mýdlem s nižším obsahem vavřínového oleje, třeba s 5% aleppským mýdlem. 

A ještě něco na závěr pro ty všímavější. Naše mýdlo v podstatě stále zraje, stále pracuje. Proto se může stát že na povrchu mýdla při zakoupení uvidíte bílé flíčky. Zůstaňte v klidu, jedná se o vysrážený uhličitan sodný (sodný prášek) který se po prvním použití již neobjeví. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení